Zadecydował konkurs jedenastek - niesamowite emocje w pojedynku zespołu narodowego Chorwacji z narodową kadrą Brazylii!

Zadecydował konkurs jedenastek - niesamowite emocje w pojedynku zespołu narodowego Chorwacji z narodową kadrą Brazylii!

Kadra narodowa Chorwacji zagra w półfinale - o wyniku zdecydowały rzuty karne Kadra narodowa Chorwacji wystąpi w półfinale - zdecydował konkurs jedenastek!

Rozgrywane w Katarze światowe mistrzostwa powoli zbliżają się do zakończenia. Ćwierćfinały, których zwycięzcy zagrają w półfinale mistrzowskiej imprezy odbywały się w zeszły weekend. Z tym, iż ich kadra musiała się pożegnać z szansami na wygranie mistrzostwa świata musiało się pogodzić sporo fanów piłkarskich. Jednak pozostaje oglądać mistrzostwa świata do ostatniej minuty i wyczekiwać na końcowe rozstrzygnięcia a także fascynować się pięknymi golami. Jednym z kandydatów do zdobycia mistrzostwa od pierwszego spotkania mistrzostw była brazylijska reprezentacja nie da się temu zaprzeczyć. Mogło wydawać się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku po wygranej z narodową drużyną Korei Południowej, ale wówczas przyszedł czas spotkania z reprezentacją Chorwacji. Gracze narodowego zespołu Chorwacji zafundowali dla reprezentacji Brazylii bardzo trudne warunki podczas meczu.

Reprezentacja narodowa Brazylii od początku tego starcia miała trudność z kończeniem ofensywnej akcji celnym uderzeniem na bramkę. Chorwaccy gracze świetnie grali w grze obronnej, lecz od czasu do czasu potrafili zaskoczyć ładnymi akcjami w ofensywie. Arbiter tego pojedynku nie miał wyboru i po czasie regulaminowym był zmuszony zaprosić piłkarzy obu drużyn na dogrywkę trwającą 30. minut. Fani piłkarscy zgromadzeni na obiekcie mogli być zadowoleni z przebiegu spotkania. Brazylijska reprezentacja narodowa wyszła na prowadzenie w ostatniej minucie pierwszej części w efekcie trafienia Neymara. Można było wówczas odnieść wrażenie, iż jest już po wszystkim i sympatycy Brazylii mogą wybierać bilety na pojedynek półfinałowy. Jednak w drugiej połowie dogrywki na cztery minuty przed końcowym gwizdkiem do bramki trafili gracze Chorwacji, doprowadzając tym samym do serii jedenastek. Zespół Chorwacji ma spore doświadczenie w wykonywaniu jedenastek i tym razem było to doskonale widoczne. W trakcie egzekwowania jedenastek graczom kadry Brazylii zabrakło doświadczenia, a dzięki temu bramkarz narodowej kadry Chorwacji bez żadnego problemu kilka obronił. Natomiast kadra narodowa Chorwacji nie pomyliła się ani razu i w taki sposób zagwarantowała sobie kwalifikację do 1/2 finału mundialu w Katarze. Rozpędzona kadra Argentyny, która w ćwierćfinałowym spotkaniu pokonała także po rzutach karnych narodową drużynę Holandii będzie przeciwnikiem zespołu narodowego Chorwacji w półfinałowym pojedynku.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy