Jaką funkcje pełni dno miednicy?

Jaką funkcje pełni dno miednicy?

Warto mieć świadomość tego, że mięśnie dna miednicy, lub też nazywane mięśniami Kegla, to niezmiernie ważna grupa mięśniowa, która odpowiada między innymi za utrzymywanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Mięśnie te utrzymują także w poprawnej pozycji narządy znajdujące się w naszej miednicy. Z tego względu każdy bez wyjątku powinien w porządny sposób zadbać o to, aby były one nie tylko mocne oraz sprawne, ale też nie były zbyt napięte. Trudno także ukryć, że mięśnie dna miednicy nadzorują odpowiednie utrzymanie moczu w pęcherzu oraz różnorodnych narządów w brzusznej jamie.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w sprawny sposób staramy się dokonywać najbardziej pozytywne - jak to tylko możliwe - efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać pomoc na poziomie najwyższym, badanym z problemami proktologicznymi, urologicznymi oraz ginekologicznymi. W tego typu trudnościach bardzo istotny jest aspekt związany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Co więcej, wskazane jest wziąć pod uwagę konkretne ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Jest możliwość wykonywania ich zarówno siedząc, leżąc jak i stojąc. Powinno się wykonywać kilka powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Podczas gdy dojdziemy do wprawy, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy praktycznie w każdej sytuacji, przykładowo w trakcie wracania autobusem do domu lub siedząc przed telewizorem. Ćwiczenia systematyczne wzmacniają mięśnie i zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to szczególnie ważne podczas ciąży.}

Zostaw komentarz

Brak kometarzy