Zwycięstwo z reprezentacją Korei Południowej wynikiem 4:1 - fenomenalny mecz drużyny Brazylii!

Zespół narodowy Brazylii zwycięża narodową drużynę Korei Południowej i zagra w ćwierćfinale mundialu!

Aktualnie rozgrywane mistrzostwa świata są wyjątkowe pod wieloma względami i nie ulega to wątpliwości. Zakończyły się grupowe potyczki, więc przyszedł czas na to, co kibice piłki nożnej kochają najbardziej. Chodzi oczywiście o fazę play off, gdzie nie są wybaczane pomyłki i przegrana wyrzuca Cię z mundialu a także marzeń o zwyciężeniu tytułu mistrzowskiego. W niedzielę kadra narodowa Polski przegrała z narodową kadrą Francji wyniki 1 do 3 i odpadła z mundialu. Dla sympatyków piłki nożnej w Polsce, ponieważ nie oznaczało to jednak końca emocji, gdyż mundial wciąż trwa. Na pewno trzeba oglądać grę zespołu Brazylii, gdyż z pojedynku na pojedynek prezentuje się o wiele lepiej. Spotkanie 1/8 finału z Koreą Południową było tego świetnym dowodem, gdzie gracze narodowej kadry Brazylii postanowili urządzić sobie strzelanie w pierwszej odsłonie. Pierwsza bramka dla zespołu Brazylii została strzelona już w szóstej minucie, a jej strzelcem był Vinicius Jr, który bardzo dobrze poradził sobie w szesnastce z defensywą rywala.

Trzeba podkreślić, iż dla narodowej drużyny Korei Południowej I część meczu była prawdziwym koszmarem. Zwłaszcza, że pierwsza połowa skończyła się prowadzeniem zespołu narodowego Brazylii wynikiem 4 do 0. Kolejne trafienia zdobyli Neymar, Richarlison oraz Lucas Paqueta. Zgromadzeni na obiekcie fani futbolu mogli czuć satysfakcję, ponieważ mieli możliwość oglądać istny popis kadry narodowej Brazylii. Tempo tego pojedynku mocno spadło w drugich 45. minutach. Piłkarze narodowego zespołu Korei Południowej bardzo dobrze się bronili w momencie, kiedy gracze Brazylii starali się konstruować kolejne akcje. Na kwadrans przed końcem spotkania reprezentacja narodowa Korei Południowej strzeliła bramkę honorową, która była ozdobą spotkania. Na strzał z dystansu zdecydował się zawodnik drużyny narodowej Korei Południowej, a golkiper kadry narodowej Brazylii nie miał szans na skuteczną obronę. To starcie w ostatecznym rozrachunku zakończyło się wynikiem 4 do 1 dla narodowej drużyny Brazylii, która w ćwierćfinale będzie się mierzyć z reprezentacją Chorwacji. Stawką tego pojedynku będzie awans do półfinału mundialu i pewność gry o medale.