Kadra Ekwadoru triumfuje z zespołem narodowym Kataru w spotkaniu otwarcia światowego czempionatu rezultatem 0:1!

Reprezentacja Ekwadoru wygrywa z zespołem narodowym Kataru w inauguracyjnym meczu mistrzostw świata!

Mistrzostwa świata to piłkarska impreza, która odbywa się raz na cztery lata. Kibice piłkarscy z całej świata czekają z niecierpliwością na pierwszy mecz mistrzostw świata i nie podlega to wątpliwości. Przy okazji mundialu w Katarze, który zaczął się w miniony weekend było tak samo. Oficjalna ceremonia otwarcia mundialu, która wyglądała doskonale poprzedziła inauguracyjne spotkanie. Jednak później przyszła pora na piłkę nożną i futbolowi fani zgromadzeni na trybunach oraz przez telewizyjnymi odbiornikami wyczekiwali dobrego widowiska. Piłkarze narodowej drużyny Ekwadoru bardzo szybko zdobyli bramkę i już od pierwszego gwizdka emocji nie brakowało. Już w trzeciej minucie Valencia trafił do siatki i mogło się wydawać, że kadra Kataru będzie miała bardzo trudno w tym spotkaniu. Sędzia tego spotkania zdecydował się jednak sprawdzić systemem VAR poprawność tego gola i okazało się, że w chwili podania napastnik był na spalonym. W tej sytuacji gospodarze mistrzostw świata mieli więc bardzo dużo szczęścia.

Mimo anulowania pierwszego trafienia kadra Ekwadoru nie planowała odpuścić. Piłkarze reprezentacji Ekwadoru ruszyli do ataku i przez cały czas mieli pod kontrolą przebieg tego spotkania. Kilkanaście minut później w akcji sam na sam z bramkarzem narodowego zespołu Kataru znalazł się gracz narodowej reprezentacji Ekwadoru i został powalony przez niego. Główny sędzia nie wahał się ani chwili i zarządził karnego, a bramkarzowi pokazał żółtą kartkę. Rzut karny na bramkę zamienił gracz narodowej reprezentacji Ekwadoru Valencia. Względem drużyny narodowej Ekwadoru kadra narodowa Kataru prezentowała się naprawdę kiepsko. Bramkarz drużyny Ekwadoru przez sporą część meczu nie miał za dużo pracy, ponieważ po stronie piłkarzy Kataru nie widać było pomysłu na to spotkanie. Bramka numer dwa dla narodowego zespołu Ekwadoru padła w 31 minucie, a strzelcem znowu był Valencia. W trakcie I części meczu nie oglądaliśmy już więcej trafień. Oba zespoły w drugiej części mocno zredukowały tempo i na boisku działo się mało. Mecz w ostatecznym rozrachunku skończył się wynikiem 2:0 dla narodowej drużyny Ekwadoru, która perfekcyjnie zaczęła ten turniej. Natomiast drużyna narodowa Kataru jest w tej chwili w ciężkim położeniu i może mieć problem z awansem do następnej fazy.