Niesamowite spotkanie FC Barcelony i porażka Realu Madryt wynikiem 1:3!

Barca wygrywa z Realem Madryt i zgarnia Superpuchar Hiszpanii!

W ostatnich sezonach formuła rozegrania meczu o Superpuchar Hiszpanii uległa sporej zmianie i trudno temu zaprzeczyć. Pewnego rodzaju zawód odczuwać mogą futbolowi sympatycy z Hiszpanii, gdyż starcia o ten puchar przeniesiono do Arabii Saudyjskiej. W tej chwili w rozgrywkach o to trofeum walczą 4 drużyny, a triumfatorzy półfinałowych par zagrają ze sobą w finałowym spotkaniu. W tym sezonie przeciw sobie w starciu finałowym stanęły ekipy Barcy oraz madryckiego Realu. Fani piłkarscy z całego świata mogli być więc uradowani, ponieważ oznaczało to pierwsze El Classico w spotkaniu o Superpuchar Hiszpanii od kilku lat. Warto tutaj zaznaczyć fakt, że w pierwszej jedenastce zespołu FC Barcelony gra kapitan drużyny narodowej Polski, czyli Robert Lewandowski.

Tak więc polski piłkarz miał szansę na zdobycie pierwszego trofeum w barwach Barcelony. Naprawdę sporo dziennikarzy sportowych przed tym meczem zaznaczało, iż zdecydowanym faworytem do triumfu jest Real. Panujący obecnie mistrz La Liga a także triumfator ostatniej edycji Pucharu Mistrzów to prawdziwa maszyna do wygrywania spotkań finałowych, dlatego każdy inny wynik niż ich wygrana byłby gigantycznym zaskoczeniem. Od początku finałowego starcia znaczącą przewagę miała ekipa Barcy. Gracze bardzo dobrze rozumieli się na boisku i z powodzeniem konstruowali kolejne ataki w pobliżu pola karnego rywala. Pierwsza bramka w tym meczu strzelona została przez graczy Barcy, a jej strzelcem był Gavi, który wykończył świetne zagranie od Roberta Lewandowskiego. Przed przerwą do siatki trafił kapitan reprezentacji Polski, któremu wybitnym zgraniem popisał się Gavi. Rezultatem 2:0 dla Dumy Katalonii skończyła się pierwsza część, a piłkarze Realu Madryt wyglądali bardzo źle na tle przeciwnika. Wygląd meczu w drugiej połowie się nie zmienił, a 20 minut przed zakończeniem FC Barcelona strzeliła trzeciego gola. Real zdobył honorową bramkę w doliczonym czasie gry, a jej strzelcem był Benzema. Finalnie mecz skończył się wynikiem trzy do jednego dla FC Barcelony, która tym sposobem wygrała Superpuchar Hiszpanii.