Fantastyczne spotkanie finałowe mistrzostw świata w Katarze - drużyna Argentyny triumfuje!

Fenomenalne spotkanie finałowe mundialu w Katarze - Argentyna triumfuje!

Z niecierpliwością piłkarscy sympatycy wyczekiwali finałowego spotkania, które miało odbyć się w niedzielę wieczorem. Bez najmniejszych wątpliwości skończone właśnie mistrzostwa w Katarze były niezwykłe pod wieloma względami. Mogliśmy oglądać bardzo dużo pasjonujących pojedynków, oraz pięknych goli i interwencji bramkarzy. Możemy nawet powiedzieć, że fani futbolu z Polski mogą być zadowoleni. Po ponad 30 latach polska reprezentacja dała radę wyjść z fazy grupowej na światowych mistrzostwach, co można bez najmniejszych wątpliwości nazwać swego rodzaju sukcesem. Nie zamierzamy się jednak koncentrować na problemach rodzimej piłki nożnej. W tej chwili zdecydowanie ważniejsze jest to, żeby przedstawić jak niezwykłym zdarzeniem było finałowe spotkanie mistrzostw, które rozgrywane były w Katarze. Na przeciw siebie stanęły: broniąca tytułu mistrzów świata drużyna Francji oraz reprezentacja narodowa Argentyny.

Najwybitniejszą gwiazdą w kadrze narodowej Argentyny jest Lionel Messi, który przez wielu jest uważany ze najlepszego piłkarza w historii tej dyscypliny. W narodowej reprezentacji Francji za najwybitniejszego uznaje się Mbappe, który wielokrotnie już zaprezentował na tych mistrzostwach świata, że mimo młodego wieku, czeka go jeszcze wiele triumfów. Finałowy pojedynek fantastycznie zaczął się dla narodowej reprezentacji Argentyny, która po pierwszej połowie prowadziła wynikiem 2:0, po bramkach Messiego oraz Angela Di Marii. Jednak przebieg tego pojedynku mógł być trochę zdumiewający, gdyż gracze narodowej kadry Francji totalnie nie byli w stanie znaleźć się na murawie. Dopiero w drugiej połowie wystartowali do kontry i przyniosło to rezultaty. Dwa gole w ciągu 2 minut strzelił Kylian Mbappe, doprowadzając w taki sposób do dogrywki. W trakcie dogrywki na prowadzenie ponownie wysunęła się drużyna Argentyny i gdy zdawało się, iż już jest po wszystkim, do akcji kolejny raz wkroczył Mbappe. Arbiter zarządził karnego, a napastnik Francji zamienił go na bramkę. Mecz skończył się wynikiem 3:3. Na piłkarskich sympatyków zebranych na stadionie czekały więc karne. Kadra narodowa Argentyny okazała się skuteczniejsza podczas konkursu karnych. Takim sposobem Messi skompletował wszystkie trofea, jakie mógł wygrać w trakcie piłkarskiej kariery. Drużyna Francji zajmuje drugie miejsce, jednak z Mbappe w swoich szeregach bez cienia wątpliwości za 4 lata ponownie powalczy o wygranie mundialu.