Zwycięstwo podczas Grand Prix USA i tytuł mistrzowski konstruktorów dla Red Bull Racing - niesamowita przewaga Verstappena!

Zwycięstwo podczas Grand Prix USA i tytuł mistrzowski konstruktorów dla Red Bull Racing - niesamowita przewaga Verstappena!

Pełen emocji wyścig F1 w Grand Prix USA - Max Verstappen po raz kolejny zwycięża!

Bez najmniejszych wątpliwości fani motoryzacji nie cieszą się z tego, iż trwający aktualnie sezon F1 powoli dobiega końca. W poprzedni weekend poznaliśmy już wszystkie najbardziej istotne rozstrzygnięcia aktualnego sezonu. Po trwającej dziewięć lat hegemonii Mercedesa zespół Oracle Red Bull Racing dał radę wywalczyć tytuł mistrzowski konstruktorów. Bez cienia wątpliwości aktualny sezon jest dla całego zespołu Oracle Red Bull Racing niesamowity pod każdym względem. Na to, w jak niesamowitej dyspozycji jest aktualnie Verstappen z pewnością trzeba zwrócić uwagę. W trakcie rundy o Grand Prix Japonii mistrz świata F1 z ubiegłego sezonu zagwarantował sobie drugie mistrzostwo z rzędu. Max Verstappen w chwili obecnej może całkiem skoncentrować się na łamaniu kolejnych rekordów. Triumf podczas niedzielnego wyścigu spowodował, że kierowca z Holandii wyrównał rekord ilości zwycięstw w trakcie sezonu.

Ten rekord w chwili obecnej wynosi 13 zwycięstw, jednakże kierowca z Holandii ma możliwość, żeby znacznie go poprawić. Zostały trzy wyścigi do finiszu trwającego obecnie sezonu Max Verstappen może spokojnie wygrać każdy. Reprezentant Red Bull Racing podczas GP w Austin kolejny raz udowodnił, dlaczego jego przewaga w tym sezonie jest aż tak duża. Świetnie jeździ Max Verstappen w tym sezonie i w dodatku w nieprzyjemnych warunkach potrafi sięgnąć po wygraną w wyścigu. Dla Holendra start wyścigu o Grand Prix Stanów Zjednoczonych był niesamowity. Już przed pierwszym zakrętem był w stanie wyprzedzić Carlosa Sainza i mógł zwiększać własną przewagę nad pozostałymi kierowcami. Kierowca Red Bulla utracił sporo czasu w trakcie pobytu w boksie, ponieważ wystąpił problem przy zmianie opon. Wyglądało na to, że zyskać na tym może siedmiokrotny mistrz Sir Lewis Hamilton, który wskoczył na prowadzenie. Jednak kierowca z Holandii nie miał w planach odpuszczać i był w stanie dogonić Lewisa Hamiltona, a potem go ominąć. Ostatecznie Max Verstappen triumfował wyścig o GP USA, na drugim stopniu podium był Lewis Hamilton Lewis Hamilton, a trzecie miejsce zajął Charles Leclerc z ekipy Ferrari.

Chmura tagów

Zostaw komentarz

Brak kometarzy