katarzyna-fetlinska-sekstasmy-biuro-literackie-2015-08-08-530x709

Zapowiedź: „Sekstaśmy” Katarzyny Fetlińskiej

Sierpień 27, 2015

21 września nakładem Biura Literackiego ukażą się „Sekstaśmy”, druga publikacja poetycka Katarzyny Fetlińskiej. Oprócz książki, w skład „Sekstaśm” wchodzi płyta CD – audiobook z autorskimi interpretacjami wierszy przygotowany we współpracy z reżyserką teatralną Hanną Kłoszewską. Redaktorem tomu jest Jarosław Jabrzemski, zaś okładkę zaprojektowała Julita Nowosad.

 Na całość „Sekstaśm” składają 22 utwory – każdy z nich zadedykowany jest konkretnej osobie, która w życiu autorki odegrała istotną rolę. Zgodnie z opisem książki umieszczonym w serwisie Poezjem.pl:

 „Sekstaśmy” to poruszająca, podszyta błyskotliwym humorem opowieść o współczesności. W zdigitalizowanym, a jednak na wskroś biologicznym, świecie, bohaterami Katarzyny Fetlińskiej rządzi ciało – świadome własnej powłoki, choć często nieświadomie zmieniające się pod wpływem nowych technologii.

Poetka bada, jak poezja wpływa na umysł i ciało człowieka, jakie wyzwala emocje i jakie przemyślenia budzi. Częścią projektu literackiego Katarzyny Fetlińskiej są również krótkie, dokumentalne „reaction videos”, które pod koniec września zaczną ukazywać się w serwisie YouTube. Autorka spotykała się  z osobami, którym zadedykowała wiersz – odtworzywszy w ich obecności właściwe nagranie studyjne, filmowała reakcje, emocje, wypowiedzi złożone z wspomnień oraz skojarzeń związanych z utworem.

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie Biura Literackiego,

 W debiutanckich „Glossolaliach” Katarzyna Fetlińska odwoływała się do sztuki wizualnej – nazwa każdego z wierszy była jednocześnie tytułem konkretnego dzieła, którego bohaterom autorka oddawała głos. W nowym tomie „Sekstaśmy” idzie o krok dalej, oddając głos rzeczywistym osobom, a szczególnie czytelnikowi, którego postrzega jako współautora.

 

[Zobacz zapowiedź na stronie Biura Literackiego]

Tagi: , , , ,